معرفی وبلاگ
آرزوی خوبی حقایقی جالب و افسانه و نـگاهی به آینـده نـزدیک
صفحه ها
دسته
salllllllllllllam2
salllllllllllllam
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 169897
تعداد نوشته ها : 113
تعداد نظرات : 14
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

روحاني رئيس جمهور يازدهم ايران شد
اخبار و آمار كامل + زندگي نامه دكتر حسن روحاني 

http://ap3.persianfun.info/img/92/3/rohani92/1-1.jpg

حجت الاسلام حسن روحاني با كسب اكثريت مطلق آرا به عنوان رئيس جمهور منتخب دوره يازدهم رياست جمهوري انتخاب شد.

http://ap3.persianfun.info/img/92/3/rohani92/1.jpg
 

از مجموع 50 ميليون و 483 هزار و 192 واجد شرايط انتخابات يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري 36 ميليون و 704 هزار و 156 نفر راي خود را به صندوق ريخته و مشاركت 72.7 درصدي را رقم زدند.

تعداد كل آراي ماخوذه 36 ميليون و 704 هزار و 156 راي بوده و تعداد آراي صحيح 35 ميليون و 458 هزار و 747 راي است.

حسن روحاني با كسب 18 ميليون و 613 هزار و 329 راي و به عنوان رئيس جمهور منتخب دوره يازدهم انتخاب شد.

آراي ساير نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري به شرح ذيل است:

محمد باقر قاليباف با 6 ميليون و 77 هزار و 292 راي

سعيد جليلي با 4 ميليون و 168 هزار و 946 راي

محسن رضايي ميرقائد با 3 ميليون و 884 هزار و 412 راي

علي اكبر ولايتي با 2 ميليون و 268 هزار و 753 راي

سيد محمد غرضي با 446 هزار و 15 راي

آمار مقايسه اي با سال هاي گذشته

http://ap3.persianfun.info/img/92/3/rohani92/2.jpg

http://ap3.persianfun.info/img/92/3/rohani92/3.jpg

http://ap3.persianfun.info/img/92/3/rohani92/4.jpg


زندگينامه حسن روحاني؛

رئيس‌جمهور منتخب ملت ايران كيست

http://ap3.persianfun.info/img/92/3/rohani92/1-2.jpg

«حسن فريدون روحاني» 21 آبان 1327 در سرخه از توابع استان سمنان ديده به جهان گشود؛ وي تحصيلات ابتدايي را در شهرستان محل تولدش گذراند و تحصيلات حوزوري را از سال 39 در حوزه علميه صادقيه سمنان آغاز كرد.

او در سال 1340 وارد حوزه علميه قم شد و از محضر اساتيدي چون حضرات آيات سيد محمد محقق داماد، شيخ مرتضي حائري، سيد محمدرضا گلپايگاني، محمد فاضل لنكراني، شيخ محمد شاه آبادي و سلطاني بهره برد.

روحاني همزمان در سال 1348 به دانشگاه تهران راه يافت و در سال 1351 دانشنامه ليسانس خود را در مقطع كارشناسي در رشته حقوق قضايي اخذ كرد.

وي با ادامه تحصيل در انگليس مدرك كارشناسي ارشد (M.Phil) در رشته حقوق عمومي و دانشنامه دكتري (Ph.D) در رشته حقوق اساسي را از دانشگاه كلدونيان گلاسكو دريافت كرد و با كسب پروانه وكالت از كانون وكلا در سال 86، وكيل پايه يك دادگستري شد.

حسن روحاني فعاليت سياسي خود عليه رژيم ستمشاهي را از دوران جواني آغاز كرد؛ عمده فعاليت هاي وي در همراهي با نهضت امام خميني (ره)، سفرهاي تبليغاتي و سخنراني عليه رژيم پهلوي از سال 44 و نتيجه آن حبس و ممنوع المنبري بود.

وي در آبان 1356 در مراسم بزرگداشت شهادت مصطفي خميني در مسجد ارك تهران براي نخستين بار لقب «امام» را براي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران به كار برد و پس از آنكه تحت تعقيب ساواك قرار گرفت، به توصيه شهيد بهشتي و استاد مطهري از كشور خارج شد و مدتي نيز آن سوي مرزها به سخنراني و تبليغ براي دانشجويان خارج از كشور پرداخت و پس از تبعيد حضرت امام (ره) به فرانسه، به جمع ياران همراه ايشان پيوست.

حسن روحاني پس از پيروزي انقلاب اسلامي در اولين اقدام در سال 58، به ساماندهي وضعيت ارتش و پادگان هاي نظامي پرداخت و در سال 59 رداي نمايندگي ملت در مجلس شوراي اسلامي را بر تن كرد و پنج دوره قانونگذاري (به مدت 20 سال) را در كارنامه خود ثبت كرد.

عضويت و رياست شوراي سرپرستي سازمان صدا و سيما از سال 1359 تا سال 1362 از ديگر مسئوليت هاي وي در دوران پس از انقلاب بوده است.

روحاني در دوران جنگ تحميلي مسئوليت‏هاي متعددي از جمله عضويت در شورايعالي دفاع، عضويت در شورايعالي پشتيباني جنگ، معاونت فرماندهي جنگ، رياست ستاد قرارگاه مركزي خاتم الانبياء و فرماندهي پدافند هوايي كل كشور را برعهده داشت و بين سال هاي 1367 تا 1368 نيز به معاونت جانشين فرماندهي كل قوا منصوب شد.

وي به پاس سال ها حضور در مسئوليت هاي مختلف در دوران دفاع مقدس، از سوي مقام معظم رهبري مفتخر به دريافت نشان درجه دو فتح و نشان درجه يك نصر شد.

روحاني پس از بازنگري قانون ‏اساسي جمهوري اسلامي ايران و تشكيل نهاد شورايعالي امنيت ملي سمت نمايندگي مقام معظم رهبري در اين شورا را بر عهده گرفت و 13 سال نيز به عنوان مشاور امنيت ملي رؤساي جمهور سابق انجام وظيفه كرده است.

وي از سال 1370 به عضويت مجمع تشخيص مصلحت نظام درآمد و تاكنون نيز در اين سمت فعاليت دارد و علاوه بر رياست كميسيون سياسي و امنيتي و دفاعي مجمع، رياست مركز تحقيقات استرتژيك اين نهاد نيز بر عهده اوست.

حسن روحاني در انتخابات ميان‏دوره‏اي سومين دوره مجلس خبرگان رهبري در 29 بهمن 1378 از حوزه انتخابيه استان سمنان به نمايندگي مجلس خبرگان رهبري انتخاب شد و در سال 1385 نيز از استان تهران به اين مجلس راه يافت و در حال حاضر رياست كميسيون سياسي و اجتماعي اين مجلس را بر عهده دارد.

اگر چه روحاني به صورت همزمان به فعاليت هاي علمي اشتغال داشته، اما حضور مستمر وي در دانشگاه، موجب دوري او از مسئوليت هاي كليدي نبوده و روحاني با تصدي 16 ساله مسئوليت دبيرخانه شورايعالي امنيت ملي در يكي از حساس ترين مقاطع تاريخي مسئوليت پرونده هسته اي كشورمان را بر عهده داشت.

پس از تشكيل دولت محمود احمدي نژاد، مسئوليت پرونده هسته اي به علي لاريجاني واگذار شد و روحاني كه همچنان در مقام نماينده مقام معظم رهبري در شورايعالي امنيت ملي قرار دارد، با نگارش كتاب «امنيت ملي و ديپلماسي هسته اي» به ثبت خاطرات خود از دوران مسئوليتش در شورا و پيگيري پرونده هسته اي پرداخت.

حسن روحاني در 22 فروردين 92 در يك گردهمايي با حضور جمعي از هوادارانش در مجتمع آدينه تهران و با شعار «دولت تدبير و اميد» براي انتخابات رياست جمهوري رسماً اعلام كانديداتوري كرد.

رياست ستاد انتخاباتي وي بر عهده محمدرضا نعمت زاده وزير صنايع و معادن دولت هاي اول و دوم هاشمي رفسنجاني قرار دارد و اكبر تركان وزير دفاع و راه دولت هاي اول و دوم سازندگي قائم مقام و معاون ستاد انتخاباتي روحاني است و سخنگويي وي بر عهده محمدباقر نيكبخت دبير كل حزب اعتدال و توسعه قرار دارد.( فارس)

دسته ها :
دوشنبه بیست و هفتم 3 1392 5:58 صبح
X