معرفی وبلاگ
آرزوی خوبی حقایقی جالب و افسانه و نـگاهی به آینـده نـزدیک
صفحه ها
دسته
salllllllllllllam2
salllllllllllllam
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 169914
تعداد نوشته ها : 113
تعداد نظرات : 14
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 1. اين 90 عادت خوب را مي توانيد داشته باشيد !
 2. با همه رك و راست باشيد. شايد اول برايتان سخت باشيد ولي پس از مدتي خواهيد فهميد كه رودربايستي و حياي بيش از حد در گفتار و عمل مي‌تواند موجب گرفتاري و حتي شرمساري شما شود.
 3. باحيا باشيد. داشتن حيا يا پيش‌شرمي تا حدودي مي‌تواند مانع از برخي مشكلات احتمالي و شرمساري عمومي شما در زندگي شود. البته حيا به معني گوشه نشيني و فرار از جمع اصلا خوب نيست.
 4. كتاب بخوانيد. مي‌گويند كتاب غذاي روح است. عادت به كتاب خواندن به تدريج روح شما را جلا مي‌دهد و تاثيرات آن را خيلي زود در خود احساس خواهيد كرد. همين‌طور سعي كنيد به خواندن پست هاي وبگاه ايران‌آتا عادت كنيد!
 5. اعتماد بنفس بالا داشته باشيد. اين عادت در شما باعث خواهد شد تا در مقابله با چالش‌هاي زندگي خود عقب ننشينيد و در راه موفقيت با اقتدار قدم برداريد.
 6. صادق باشيد. عادت كنيد كه هرگز دروغ نگوييد. نتيجه اين عادت بزرگ را در رفتار و باور اطرافيان‌تان خواهيد ديد. همچنين راستگويي و صداقت آرامش‌بخش زندگي شما خواهد بود. پيامبر اسلام گفته اند: “كسي كه راستگو باشد در زندگي خود، احساس آرامش مي‌كند و از چيزي ترس ندارد.”
 7. بامرام و بامعرفت باشيد. يكي از عادت هاي بزرگي است كه مي‌توانيد در خود پرورش دهيد. دوستي هايي زيبا هستند كه در آنها معرفت جاري باشد و بوق نيچه: “هر جا درخت معرفت است، همانجا بهشت است”
 8. خوبي‌ها را از ياد نبريد. داشتن خاطرات خوب در ذهن شما هميشه در تصميم گيري ها به شما كمك خواهد كرد.
 9. عصباني نشويد و خونسرد باشيد و در موقع عصبانيت تصميم نگيريد. بسياري از اشتباهات بشر نتيجه عصبانيت ها است. با غلبه بر عصبانيت خود لذت شيرين آن را پس از رفع عصبانيت تان خواهيد چشيد!
 10. هميشه خوشرو و خنده رو باشيد. البته اخم و ترشرويي در مواقعي مورد نياز است. اما اين دليلي نمي‌شود كه شما هميشه سردمنش باشيد!
 11. ارزش دوستان خود را بدانيد. سعي كنيد ارزش دوستانتان را قبل از آنكه آنها را از دست بدهيد بدانيد. به ياد داشته باشيد كه يك دوست حقيقي از مال و شهرت و افتخاراتي كه بدست مي‌آوريد بهتر است.
 12. حوصله و صبر داشته باشيد و تحمل تان را بالا ببريد. اين گفته ميكل آنژ كه مي‌گويد همه استعداد نقاشي دارند ولي خيلي ها حوصله آن را ندارند، شايد توضيح كافي براي اين عادت بزرگ باشد.
 13. وسط حرف ديگران نپريد. يكي از نشانه هاي احترام به ديگران گوش كردن به حرف هاي آنهاست. هيچگاه ميان حرف افراد حرف نزنيد.
 14. به گلدان ها آب بدهيد. داشتن گل طبيعي در خانه و آب دادن به آن شايد هفته اي نيم ساعت از وقت شما را بگيرد. اما تاثيري كه بر شما مي‌گذارد بسيار بيشتر از آن ارزش دارد.
 15. به همسايه سلام كنيد. سعي كنيد با همسايه هاي خود روابط خوبي داشته باشيد. يك ضرب المثل آفريقايي بيان مي‌كند كه رفتار خوب تو با همسايه از او يك همسايه خوب مي‌سازد.
 16. مهربان باشيد. با همه همانند يك كودك رفتار كنيد و مهر خود را از كسي دريغ نكنيد. حتي يك قاضي هم گرجه در داوري بايد دنبال واقعيت باشد ولي اين دليلي بر آن نمي‌شود كه با طرفين مهربان نباشد.
 17. فعال باشيد. از سستي بپرهيزيد و سعي كنيد بيشتر فعاليت كنيد.
 18. پدر و مادر خود را در آغوش بگيريد. به آنها احترام بگذاريد و سعي كنيد هر روز بهتر از ديروز با آنها رفتار كنيد. پيامبر اسلام گفته اند: نيكي به پدر و مادر عمر را زياد كرده و جايگاه برتري در بهشت براي مومن ايجاد مي‌كند.
 19. بيشتر حمام و نظافت كنيد. هيچگاه در پاكيزگي و نظافت شخصي سستي نكنيد و سعي كنيد هميشه تميز و مرتب باشيد.
 20. برنامه ريزي داشته باشيد و از آن پيروي كنيد. داشتن برنامه به نظم دادن كارهايتان و در نتيجه موفقيت شما كمك مي كند. + ۲ ليست طلايي براي مديريت زمان
 21. مسئوليت پذير باشيد. از مسئوليت ها فرار نكنيد و البته هر مسئوليتي را قبول نكنيد.
 22. كم حرف باشيد. كم حرفي هميشه خوب نيست ولي پرحرفي بسياري اوقات بد است! حتي اگر كسي را نصيحت مي‌كنيد از پرحرفي اجتناب كنيد تا نصيحت شما كارايي خود را از دست ندهد.
 23. نيمه پر ليوان را ببينيد. بدبين ها به بهشت نمي‌روند! سعي كنيد بيشتر واقع بين باشيد و حتي كمي خوش‌بين. سعي كنيد منطقي باشيد.
 24. موج سوار نباشيد. ورزش موج‌سواري خوب است اما سوارشدن بر ديگر موج هاي اجتماعي، اقتصادي، سياسي و … چندان خوشايند نيست.
 25. مسواك بزنيد. ارزش دندان هاي سالم را وقتي مي‌فهميد كه يكي از دندان هايتان خراب شود. سلامتي هريك از اعضاي بدن در سلامت عمومي كل بدن موثر هستند. پس مسواك زدن را يك عادت براي خود كنيد.
 26. به مواد غذايي كه مي‌خوريد، توجه كنيد. غذاي سالم بخوريد و توصيه هاي تغذيه اي را جدي بگيريد.
 27. هواي همسر خود را داشته باشيد. به صحبت هاي همسر خود با دقت گوش دهيد و به او احترام بگذاريد و سعي كنيد هميشه همسر شادي داشته باشيد.
 28. جنبه داشته باشيد! گاهي رفتارهاي ناپسندي را مي‌بينيد، اما سعي كنيد آن رفتار را از جنبه اي ديگر ببينيد.
 29. جدي باشيد. گاهي جدي بودن مي‌تواند كمك حال شما در فعاليت هايتان باشد، اما لبخند را از ياد نبريد.
 30. به ديگران كمك كنيد. 
 31. نظرات مخالف را تحمل كنيد و به ياد داشته باشيد كه هميشه هحق با شما نيست و احتمال دارد اشتباه كنيد.
 32. در كارهايتان دقت كنيد. سعي كنيد كارهايي را كه انجام مي‌دهيد با دقت انجام دهيد و بر روي فعاليتي كه انجام مي‌دهيد تمركز كنيد.
 33. قبل از ورود به جايي در بزنيد.
 34. با دهن پر، حرف نزنيد.
 35. اگر كسي به تلفني كه به او مي‌كنيد جواب نداد، پشت سرهم به او زنگ نزنيد. يا دوست ندارد گوشي را بردارد و يا كار ديگري دارد!
 36. خوب بخوابيد. با داشتن خواب خوب و در زمان و مدت مناسب براي روز خوبي با عادت هاي خوب آماده شويد. توصيه هاي خواب خوب را جدي بگيريد!
 37. خوش قول باشيد. كسي دوست ندارد از آدم بدقول قولي بگيرد و در نتيجه منزوي مي‌شويد.
 38. حسادت نكنيد. كه خوب گفته اند: حسود هرگز نياسود! البته حسادت در خوبي ها و عادات خوب پسنديده است.
 39. دنيا را سخت نگيريد و حريص نباشيد. 
 40. ببخشيد. آنتوني رابينز جمله اي دارد با اين محتوا كه هرچه بيشتر ببخشيد، بيشتر دريافت مي‌كنيد. بخشش عادتي است كه همه اديان الهي و غيرالهي به آن توصيه كرده اند.
 41. كسي را مسخره نكنيد. در حقيقت كسي كه مسخره خواهد شد خود شما هستيد!
 42. باسليقه باشيد. شايد بگوييد اين چيزي ذاتي است، اما به ياد بياوريد كه جهان ما قانون مند است و ما جزئي از اين جهان هستيم. نكات و ترفندهايي وجود دارند كه خلق و خوي شما را دگرگون خواهند كرد. اجازه دهيد ذوق‌تان خودش را نشان دهد.
 43. مسائل رو پيچيده نكنيد. هميشه راهكار مناسب در ساده ترين هاست. راستي مي‌دانيد تيغ اوكام چيست و به چه كار مي آيد؟
 44. سرمايه گذاري كنيد. عادت هايي چون ولخرجي را از خود دور كنيد و شروع به سرمايه گذاري كنيد. هديه اي براي دوست خود بخريد و يا براي نامزدتان گلي بخريد. به سرمايه گذاري در بانك نيز فكر كنيد.
 45. در رانندگي حق تقدم را رعايت كنيد و براي عابرهاي پياده ترمز كرده و اجازه دهيد تا رد شوند.
 46. خاكي باشيد ولي كسي را خاكي نكنيد. در روابط خود با ديگران تواضع داشته باشيد ولي سعي نكنيد از بزرگي كسي بكاهيد.
 47. تقلب نكنيد. هرگز تقلب نكنيد و مطمئن باشيد كه تقلب يك راهكار نيست.
 48. اصراف نكنيد. مصرف بيجا و هدر دادن منابعي كه ديگر انسان ها هم دوست دارند از آن استفاده كنند و شايد حقي در آن دارند كاري است كه نبايد كسي به انجام آن راضي باشد.
 49. پشت سر كسي حرف نزنيد. عيب و ايراد افراد را سعي كنيد به خود آنها بگوييد تا اينكه به كس ديگري بگوييد. احتمالا گفته شما دير يا زود به گوش او خواهد رسيد.
 50. فضولي نكنيد. عادت كنيد كه در كارهايي كه به شما مربوط نيست و از شما كمكي خواسته نمي‌شود فضولي نكنيد.
 51. تقدير الهي را قبول كنيد. اما به ياد داشته باشيد كه شايد تقدير الهي خواسته هاي شما و تلاش‌ هايتان باشد.
 52. كار امروز را به فردا نسپاريد.
 53. به خدا توكل كنيد. توكل و اميد به نيروي ماوراي همه انسان ها و مشكلات شما را در انجام كارهايتان كمك مي‌كند.
 54. هيچ وقت نااميد نشويد. عادت كنيد در برابر مشكلات نااميد نشويد. وقتي نااميد مي‌شويد به اين فكر كنيد كه تا پيروزي قدمي بيش نمانده است.
 55. مزاحمت ايجاد نكنيد. هيچ كس دوست ندارد ديگران مزاحمتي براي او ايجاد كنند. پس شما هم سعي كنيد مزاحم كسي نشويد.
 56. سيگار نكشيد، فحش ندهيد، با غريبه ها لاس نزنيد. و توصيه هايي از اين دست را جدي بگيريد.
 57. جواب بدي را با خوبي بدهيد. تو نيكي مي‌كن و در دحجله انداز، كه ايزد در بيابانت دهد باز.
 58. آدم خودتعريفي نباشيد. خوبي ها و بدي هاي شما را همه مي بينند و نيازي نيست از خودتان تعريف كنيد. اما اين دليلي بر اين نمي‌شود كه از توصيه خوبي ها به ديگران بپرهيزيد.
 59. پرتوقع نباشيد. از ديگران توقع زيادي نداشته باشيد.
 60. در مورد ديگران زود قضاوت نكنيد. وبا قضاوت هايي كه درباره ديگران مي‌كنيد با آنها رفتار نكنيد.
 61. ورزش كنيد. عادت كنيد هر روز حداقل نيم ساعت ورزش كنيد. اين ۵ حركت ورزشي رو ياد بگيريد. و از نرم افزارهاي ورزشي استفاده كنيد.
 62. از افراد بددهن دوري كنيد. با افرادي معاشره كنيد كه صفات خوب خوشون رو به شما منتقل كنند.
 63. وبلاگ بنويسيد. روزنوشت داشته باشيد. اين كار به شما كمك مي‌كنه كه هر روز بهتر از ديروز باشيد.
 64. فيلم هاي خوب ببينيد. فيلم هاي خوب هميشه چيزي براي ياد دادن به شما دارند. فيلم هاي ايراني خيلي هايشان خوب هستند.
 65. روزي چند تا لغت بيگانه ياد بگيريد. سعي كنيد زبان جديدي ياد بگيريد.
 66. كالاي ايراني بخريد. با خريد كالاي ملي به اقتصاد كشورتون كمك كنيد.
 67. دين‌دار باشيد. هدف داشته باشيد. اگر خودتان را مسلمان مي‌دانيد، مانند يك مسلمان رفتار كنيد و اگر مسحي هستيد، مانند يك مسيحي رفتار كنيد. اما اگر انسان هستيد به سوي حق حركت كنيد.
 68. شعار ندهيد عمل كنيد. سعي كنيد به جاي شعار دادن عمل كنيد.
 69. باور ديگران را گرامي بداريد. به باورها و اعتقادات ديگران احترام بگذاريد. در اين صورت است كه به باورهاي شما احترام خواهند گذاشت.
 70. سفر كنيد. در سفر شما تجربيات زيادي بدست خواهيد آورد. سفر كنيد و از سفركردن لذت ببريد.
 71. خوش اخلاق باشيد.
 72. به حقوق حيوانات نيز احترام بگذاريد.
 73. روحيهٔ تحقيق و كاوش داشته باشيد. هر چيزي را به راحتي باور نكنيد و باز هم آدم منطقي باشيد.
 74. به دنياي اطراف تون بي‌توجه نباشيد. به دنياي اطرافتان توجه كنيد تا دنيا هم به شما توجه كند.
 75. در خاموشي كمك كنيد. اهل ريا و تزوير نباشيد.
 76. بي‌كار نباشيد. كار كنيد و اهل كار باشيد. چالش ها رو به فرصت تبديل كنيد و به ديگران هم كمك كنيد تا كار كنند. افكار كارآفرينانه داشته باشيد.
 77. اختلاف سليقه ها را عادي بپنداريد. در دوستي ها روي نكات مثبت تمركز كنيد و اختلاف سليقه ها را جدي نگيريد. البته اين اختلاف سليقه ها خود مي‌توانند موجب پيشرفت گروه ها شوند.
 78. زودتر از خواب بيدار شويد. سحر خيزي فوايد زيادي بر روح و ذهن شما خواهد گذاشت. انرژي شما افزايش ميابد و وقت بيشتري براي كارهاي مفيد خواهيد داشت.
 79. صبحانه بخوريد. خوردن صبحانه را فراموش نكنيد. اينجا درباره دلايل پزشكي براي خوردن صبحانه بيشتر بخوانيد.
 80. به طبيعت برويد. از اوقات فراغت خود براي بودن در كنار طبيعت استفاده كنيد.
 81. براي خانواده تان وقت بگذاريد. آنقدر در كارهايتان غرق نشويد كه خانواده تان را از ياد ببريد. هميشه زماني براي با خانواده بودن داشته باشيد.
 82. روز خود را مرور كنيد. آخر روز اينكه امروز چه كاري انجام داده ايد را مرور كنيد. آيا از رفتارهاي خودتان راضي بوديد؟ آيا فردا دوباره اين كارها را انجام خواهيد داد؟
 83. به كساني كه دوستشان داريد ابراز علاقه كنيد. بدون ابراز علاقه و بدون گفتن دوستت دارم شما فرصت به ياد آوردن دوست داشتن ها و احساساتتان را از دست مي‌دهيد.
 84. تعارفات زياد را كنار بگذاريد.
 85. درصورت انجام اشتباهي زود عذرخواهي كنيد.
 86. ليست تهيه كنيد. براي شرايطي كه در آنها قرار مي‌گيريد ليست تهيه كنيد و نقاط مثبت و منفي خودتان را در آن بنويسيد.
 87. لباس هايتان را مرتب كنيد. از بيرون كه به خانه مي‌آييد به جاي اينكه لباسلباس هايتان را پخش‌وپلا كنيد بهتر است مرتبشان كنيد، تا بعدا كه خواستيد به جاي ديگري برويد وقت تان تلف نشود.
 88. رازدار باشيد.
 89. ساده باشيد.
 90. كارها را نيمه تمام نگذاريد.
 91. تعادل رو در همه امور رعايت كنيد. نه افراط كنيد و نه تفريط. هميشه حفظ تعادل بهترين است.
 92. ياد بدهيد. دانسته هايتان را به ديگران نيز انتقال دهيد. براي شروع بهتر است همين حالا به جمع نويسندگان وبگاه ايران آتا بپيونديد.
 93. عادت هاي خوب ديگران را ياد بگيريد.
دسته ها :
پنج شنبه بیست و دوم 1 1392 5:22 صبح
X