معرفی وبلاگ
آرزوی خوبی حقایقی جالب و افسانه و نـگاهی به آینـده نـزدیک
صفحه ها
دسته
salllllllllllllam2
salllllllllllllam
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 169864
تعداد نوشته ها : 113
تعداد نظرات : 14
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

مردي همسر و سه فرزندش را ترك كرد و در پي روزي خود و خانواده اش راهي سرزميني دور شد... فرزندانش او را از صميم قلب دوست داشتند و به او احترام مي گذاشتند.

مدتي بعد ، پدر نامه ي اولش را به آن ها فرستاد. بچه ها آن را باز نكردند تا آنچه در آن بود بخوانند ، بلكه يكي يكي آن را در دست گرفته و بوسيدند و گفتند : اين نامه از طرف عزيزترين كس ماست.

سپس بدون اين كه پاكت را باز كنند ، آن را در كيسه‌ي مخملي قرار دادند ... هر چند وقت يكبار نامه را از كيسه درآورده و غبار رويش را پاك كرده و دوباره در كيسه مي‌گذاشتند... و با هر نامه اي كه پدرشان مي فرستاد همين كار را مي كردند.

 

سال ها گذشت. پدر بازگشت، ولي به جز يكي از پسرانش كسي باقي نمانده بود، از او پرسيد : مادرت كجاست ؟ پسر گفت : سخت بيمار شد و چون پولي براي درمانش نداشتيم، حالش وخيم تر شد و مرد.

 

پدر گفت : چرا ؟ مگر نامه ي اولم را باز نكرديد ؟ برايتان در پاكت نامه پول زيادي فرستاده بودم! پسر گفت : نه . پدر پرسيد : برادرت كجاست ؟ پسر گفت : بعد از فوت مادر كسي نبود كه او را نصيحت كند ، او هم با دوستان ناباب آشنا شد و با آنان رفت .

پدر تعجب كرد و گفت : چرا؟ مگر نامه اي را كه در آن از او خواستم از دوستان ناباب دوري گزيند ، نخوانديد؟ پسر گفت :نه ... مرد گفت : خواهرت كجاست ؟ پسر گفت : با همان پسري كه مدت ها خواستگارش بود ازدواج كرد الآن هم در زندگي با او بدبخت است. پدر با تأثر گفت : او هم نامه‌ي من را نخواند كه در آن نوشته بودم اين پسر آبرودار و خوش نامي نيست و من با اين ازدواج مخالفم ؟ پسر گفت : نه ...

 

به حال آن خانواده فكر كردم و اين كه چگونه از هم پاشيد ، سپس چشمم به قرآن روي طاقچه افتاد كه در قوطي مخملي زيبايي قرار داشت. واي بر من ...! رفتار من با كلام الله مثل رفتار آن بچه ها با نامه هاي پدرشان است! من هم قرآن را مي‌بندم و در كتابخانه ام مي گذارم و آن را نمي خوانم و از آنچه در اوست ، سودي نمي برم، در حالي كه تمام آن روش زندگي من است

.
.
اي كاش فكر مي كرديم
.
.
 

 

n00054313-b.jpg

 
قرآن كتابي است كه نام بيش از 70 سوره اش از مسائل انساني گرفته شده است و بيش از 30 سوره اش از پديده هاي مادي و تنها 2 سوره اش از عبادات! آن هم حج و نماز!
كتابي است كه شماره آيات جهادش با آيات عبادتش قابل قياس نيست...
اين كتاب از آن روزي كه به حيله دشمن و به جهل دوست لايش را بستند، لايه اش مصرف پيدا كرد و وقتي متنش متروك شد، جلدش رواج يافت و از آن هنگام كه اين كتاب را ــ كه خواندني نام دارد ــ ديگر نخواندند و براي تقديس و تبرك و اسباب كشي بكار رفت، از وقتي كه ديگر درمان دردهاي فكري و روحي و اجتماعي را از او نخواستند، وسيله شفاي امراض جسمي چون درد كمر و باد شانه و ... شد و چون در بيداري رهايش كردند، بالاي سر در خواب گذاشتند.
و بالاخره، اينكه مي بيني؛ اكنون در خدمت اموات قرارش داده اند و نثار روح ارواح گذشتگانش و ندايش از قبرستان هاي ما به گوش مي رسد
دكتر شريعتي

دسته ها :
يکشنبه یازدهم 1 1392 3:33 صبح
 

 

 جيمي مانكن آمريكايي است كه چندين ماه پيش به اسلام روي آورده است.او پيش از تشرف به عنوان يك مانكن در مزون لباسي مشغول به كار بوده و به گفته خود او براي حفظ ظاهرش مجبور به مصرف مواد مخدر شده كه به مدت پنج سال به آن اعتياد شديد داشته است.اندكي در مورد علت مسلمان شدن او:

جيمي دليل اصلي مسلمان شدنش را احترام اسلام به زنان عنوان كرد و گفت: «من در يك خانواده مسيحي به دنيا آمدم؛ ولي هيچ وقت جوابي براي سؤالاتم درباره خداوند پيدا نكردم و تا سن ۳۱ سالگي نتوانستم خدا را احساس كنم.

 

دليل اين كه به دين اسلام جذب شدم، همسر ايراني ام بود. تحقيقات بسياري درباره دين اسلام انجام دادم. در اخبار خشونت ها و ظلم و ستمي كه به مسلمانان مي شد را مي ديدم و مي خواستم دليل اينكه مردم، از مسلمانان بيزارند را بدانم. بنابراين تصميم گرفتم تا اسلام را بهتر بشناسم و بدانم كه چطور ديني است!

 

هر چه بيشتر درباره اسلام تحقيق مي كردم، بيشتر به آن علاقه مند مي شدم و دليل اصلي اين علاقه، احترامي بود كه اسلام براي زنان قائل مي شد.»

هرگز تصور نمي كردم كه روزي مسلمان شوم، اكنون متوجه مي شوم كه تصوير ذهني بسيار بدي كه از مسلمانان داشتم كاملاً اشتباه بود؛ و علت اين طرز تفكرم رسانه ها بودند. چون آن زمان هر آنچه كه رسانه ها مي گفتند را باور مي كردم. هرگز تصور نمي كردم كه من نيز جزيي از جامعه مسلمانان شوم؛ اما اكنون به مسلمان بودن خود افتخار مي كنم و از اين بابت بسيار خوشحالم.

جيمي كه پس از تشرف به دين اسلام از حجاب اسلامي نيز در خارج از منزل استفاده مي كند، معتقد است اسلام براي او نه تنها مانعي براي انجام فعاليتهاي اجتماعي اش نيست بلكه او همچون سابق به كارهاي مورد علاقه اش چون ساز زدن و ورزشهايي چون اسنوبورد و اسكي روي آب ادامه مي دهد.

 

قبل از اين كه مسلمان شوم، روياي هاليوود را در سر داشتم؛ اما وقتي شهادتين را گفتم تمام اين روياها برايم رنگ باخت. من در آن زمان مشروب مي خوردم، مواد مصرف مي كردم؛ اما حالا اصلاً نمي خواهم كه هيچ كدام از آن كارها را انجام دهم. از اين كه مسلمانم در قلبم احساس آرامش مي كنم.

قبل از اين كه مسلمان شوم هيچ هدفي در زندگي ام نداشتم. زنده بودن و ادامه زندگي برايم هيچ معنا و مفهومي نداشت. اما اسلام به من حس آرامش و امنيت داد و به زندگي ام رنگ و بوي تازه اي بخشيد

 

دسته ها :
شنبه دهم 1 1392 7:14 صبح

 

 

 فرخنده باد بر همگان مقدم بهار نوروز , جاودانه ترين جشن روزگار

http://www.dezfil.ir/wp-content/uploads/2012/03/455354_9D2PoPtB1.jpg

 

 

اين عيد باستاني را بر تمامي مردم ايران زمين و كاربران سايت  تبريك مي گوييم

 

دسته ها :
شنبه سوم 1 1392 2:11 صبح
X