معرفی وبلاگ
آرزوی خوبی حقایقی جالب و افسانه و نـگاهی به آینـده نـزدیک
صفحه ها
دسته
salllllllllllllam2
salllllllllllllam
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 169907
تعداد نوشته ها : 113
تعداد نظرات : 14
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

شركت هاي صهيونيستي

IBM

 

شركت آي‌بي‌ام يك‌سال پس از اعلام تشكيل دولت اسراييل نخسيتن سرمايه‌گذاري‌هايش را در سرزمين‌هاي اشغالي شروع كرد و در سال 1381، به پاس نيم‌قرن خدمات چشمگيرش به اين دولت، جايزه‌ي سفير را از شيمون پرز (نخست‌وزير پيشين اسراييل) دريافت نمود.

 

 

Babylon Ltd

 

شركت سازنده و ناشر فرهنگنامه‌ي بابل* كه اين روزها نام كمابيش شناخته‌شده‌اي است، در سال 1375 در سرزمين‌هاي اشغالي تاسيس شده است. اين شركت هم‌اكنون با به‌كارگيري حدود هشتاد نفر، دفاتري در اسراييل و آلمان دارد.

 

 

DELTA GALIL

 

داو لاتمن يكي از دوستان نزديك ايهود باراك (نخست‌وزير پيشين اسراييل) است. او دلتاجليل را در سال 1354 در اسراييل بنا نهاد و هم‌اكنون مهمترين سهام‌دار و مدير آن است. سارالي (بزرگترين شركت توليدكننده‌ي پوشاك دنيا) دومين سهام‌دار دلتا و شريك اصلي آن محسوب مي‌شود.

 

 

Estée Lauder

 

ونالد لادر مدير اين شركت است. وي رييس كنوني صندوق ملي يهود و مدير پيشين كنفرانس مديران سازمان‌هاي يهودي آمريكاست. او كه يك صهيونيست دوآتشه و پركار آمريكايي است، مخالف سرسخت بازگشت آوارگان فلسطيني به سرزمين‌هايشان است و معتقد است بايد ايشان را از بين برد.

 

 

Intel corp

 

اينتل يك واحد توسعه‌ي خود را در سال 1353 در حيفا و يك مجتمع توليد ريزپردازنده را در سال 1364 در قدس بنا نهاد. اين واحدها نخستين مراكزي بودند كه اين شركت خارج از مرزهاي ايالات متحده ايجاد كرده بود.

 

L’OREAL

 

اسراييل مركز منطقه‌اي اين شركت در جنوب غربي آسياست. كنگره‌ي يهوديان آمريكا در بيانيه‌اي خشنودي خود را از پشتيباني شركت L’oreal از دولت اسراييل اعلام كرده است.

 

 

NEWS corporation

 

شركت نيوز يكي از بزرگترين مجموعه‌هاي رسانه‌اي دنياست كه بيش از 175 روزنامه و دهها شبكه‌ي تلويزيوني و راديويي را در اختيار دارد.

 

 

Sara Lee

 

سارالي بزرگترين توليدكننده‌ي پوشاك دنياست. اين شركت مالك بيش از چهل‌درصد سهام شركت دلتاجليل (بزرگترين توليدكننده‌ي پوشاك اسراييل) و مهم‌ترين شريك تجاري آن است. توليدات اين شركت با عناوين و شان‌هاي مختلفي در كشورهاي مختلف به فروش مي‌رسد.

 

 

Timberland

 

جفري سوارتز مديرعامل و رييس هيات‌مديرهي شركت در پايان يك سفر چهارروزه به سرزمين‌هاي اشغالي، در گفتگو با نشريه‌ي يهودي جروزالم‌پست تاكيد كرد كه اسراييل بايد پيامش را به گوش جهانيان برساند.

 

NOKIA

 

 

لارس ولف كه يكي از مديران ارشد نوكياست، در گفتگو با نشريه‌ي يهودي جروزالم‌پست در سال 1380، خبر از وجود «پروژه‌ي اسراييل» با هدف گسترش سرمايه‌گذاري‌ها و حضور بيشتر در سرزمين‌هاي اشغالي داد.

 

 

Time Warner

 

همان‌گونه كه از نامش پيداست، اين شركت نتيجه‌ي پيوستن چند شركت رسانه‌اي آمريكايي به يك‌ديگر است. شركت‌هايي همچون برادران وارنر، تايم و AOL   كه هركدام در رشته‌ي خود يكي از بزرگترين‌ها بودند.

 

 

Walt Disney

 


نمايشگاه هزاره‌ي ديسني، بيت‌المقدس را به عنوان پايتخت اسراييل معرفي كرد؛ در حالي‌كه حتي بر اساس قطعنامه‌هاي سازمان ملل متحد هم، اشغال اين شهر از سوي رژيم صهيونيستي خلاف قوانين بين‌المللي است.

 

Coca Cola

 
وزارت خارجه‌ي رژيم اشغال‌گر قدس در روزنگاري كه براي سال 1345 منتشر كرده، شش واقعه را حياتي خوانده است. مخالفت صريح شركت كوكاكولا با تحريم اسراييل از سوي كشورهاي اسلامي يكي از اين وقايع است.
 

MOTOROLA

 

موتورلا با تامين ابزارهاي نظامي اسرائيل -شامل تسليحات مختلف نظامي از فيوزهاي به كار رفته در بمب و موشك هاي هدايت شونده گرفته تا رادارهاي پيشرفته سيستمهاي نظارتي تاسيسات، گيت هاي تفتيش، و...- اين كشور را مورد حمايت خود قرار مي دهد. سرمايه گذاري عظيم اقتصادي موتورلا در اسرائيل به سال 1948 بازمي گردد و باعث شده تا اين شركت برنده جايزه Jubilee شود.محصولات اين شركت شامل دستگاه هاي تلفن همراه، لوازم جانبي تلفن همراه، تلفن هاي بي سيم، تلويزيون هاي ديجيتال و... است.

دسته ها :
سه شنبه سی یکم 5 1391 1:15 صبح
X